Bp Jan Piotrowski poświęcił nową kaplicę w Domaszowicach

Msza Święta, poświęcenie nowej kaplicy i nadanie herbu – tak wyglądał odpust w parafii bł. Wincentego Kadłubka w Domaszowicach. – To czas łaski i szczególnego działania Bożego dla człowieka – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Jak mówi ks. Dariusz Sieradzy, proboszcz parafii, to wielka uroczystość dla całej wspólnoty z Domaszowic. – Wspomnienie naszego patrona to zawsze ogromne wydarzenie. Prosimy w sposób szczególny o pomoc, błogosławieństwo i siłę. Jest to młoda parafia, bo ma 20 lat. W dalszym ciągu trwa jubileusz pod hasłem „Miłość sprawdza się w czynie”. Budowa świątyni, która trwa od ośmiu lat postępuje dzięki wsparciu błogosławionego Wincentego – tłumaczył ks. Dariusz Sieradzy.

Eucharystii, stanowiącą centralny punkt odpustu, przewodniczył biskup Jan Piotrowski. – Odpust to czas łaski i szczególnego działania Bożego dla człowiek. To powiew Ducha Świętego, którego wszyscy razem potrzebujemy. Święci nie przemijają. Są tak duchowo bogaci, że ta pamięć po nich ciągle trwa w Kościele. Niech błogosławiony Wincenty wyprasza łaski całej wspólnocie – mówił biskup.

W swojej homilii ojciec Rafał Ścibiorowski, opat Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie, powiedział: – Nauka Najwyższego Pasterza – Jezusa Chrystusa jest ta sama wczoraj, dziś i na wieki. My, jako ludzie, którzy idą z bagażem swoich osobistych doświadczeń, talentów, ale także i ludzkiej słabości, grzechów i ułomności, pragniemy przyzywać wstawiennictwa błogosławionego Wintentego Kadłubka, aby on, czciciel Najświętszej Eucharystii, nauczył nas szacunku do Mszy Świętej.

W trakcie Mszy Świętej odpustowej biskup Jan Piotrowski nadał również herb parafii, czym poszczycić się może niewiele wspólnot w naszym kraju. Pasterz Kościoła kieleckiego poświęcił również kaplicę poświęconą błogosławionemu Wincentowi Kadłubkowi.

tekst zla: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć