Bp Jan Piotrowski prosi o modlitwę za dziewice i wdowy konsekrowane

W diecezji kieleckiej do ślubów przygotowują się kolejne wdowy i dziewice konsekrowane, a do modlitwy za nie oraz za różnorodność form życia konsekrowanego zachęca w komunikacie bp Jan Piotrowski. Uroczystości odbędą się 22 czerwca i 30 czerwca w kościołach kieleckich.

„W najbliższych dniach przez moją posługę, do grona siedmiu dziewic konsekrowanych dołączą w sobotę, 22 czerwca br., w kościele pw. Trójcy Świętej w Kielcach, o godz. 18.00, kolejne dwie kandydatki. Natomiast do grona 26 wdów konsekrowanych, dołączą cztery wdowy w niedzielę, 30 czerwca br. w Bazylice Katedralnej w Kielcach, o godz. 16.00” – informuje w komunikacie biskup kielecki.

Tym samym grono modlitewne wdów konsekrowanych będzie liczyło 30 kobiet, a dziewic – 9 pań. W diecezji kieleckiej jest także pustelnica i wdowiec konsekrowany.

„Życie konsekrowane, w różnorodności jego form i charyzmatów, wniosło i wnosi wiele dobra w dzieje świata, Europy, Ojczyzny i Kościoła. W naszej diecezji cieszy się ono wszystkimi formami, w tym coraz bardziej rozkwitającymi tzw. formami indywidualnymi: dziewice i wdowy konsekrowane, wdowiec konsekrowany oraz pustelnica” – tłumaczy w komunikacie bp Piotrowski.

„Bardzo Was proszę o modlitwę w intencji kandydatek do konsekracji oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego” – dodaje.

Uroczystości maja charakter otwarty i każdy może w nich uczestniczyć.

tekst za: ekai.pl

 

>> Komunikat Biskupa Kieleckiego