Bp Jan Piotrowski: Proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia

„Bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci” – pisze w komunikacie do wiernych Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Komunikat ten był odczytany w niedzielę, 14 kwietnia, w kościołach i kaplicach diecezji kieleckiej.

Biskup w swym komunikacie nawiązuje do encykliki Laudato si’ papieża Franciszka.

„Papież Franciszek w encyklice Laudato si’ proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu” (Laudato si’, 17). Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna” – przypomina bp Piotrowski.

Apeluje o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do śmierci, prosi o „ducha obywatelskiego” w kontekście zachodzących w Polsce zmian.

„Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami” – pisze.

Prosi o „właściwe decyzje”, aby nasz wspólny dom był dobry dla wszystkich i szanujących Boży dar – życie.

„Podejmujmy więc właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych, innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie” – zachęca biskup kielecki.

tekst za: ekai.pl

>> Komunikat Biskupa Kieleckiego