Bp Jan Piotrowski przyjął przyrzeczenia nowych członków KSM-u

21 listopada 2021 r. w przypadającą w tym dniu Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży 25 młodych kandydatów złożyło swoje przyrzeczenia stając się członkami KSM.

Uroczystość złożenia Przyrzeczeń wieńczy okres przygotowania w którym kandydaci poprzez spotkania z przedstawicielami zarządu diecezjalnego KSM poznawali historię stowarzyszenia w Polsce i diecezji, zapoznali się ze strukturą i podejmowanymi zadaniami. Kandydaci uczestniczyli także w weekendowych rekolekcjach które w wymiarze duchowym miały przygotować ich do tego ważnego wydarzenia.

Uroczysta Msza św. sprawowana była w kościele św. Piotra i Pawła w Stopnicy, gdzie od roku działa oddział KSM. Eucharystii o godzinie 16.00 przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który przyjął przyrzeczenia członkowskie od kandydatów z oddziałów:
• KSM przy par. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Bielinach (3 osoby)
• KSM przy par. Św. Brata Alberta w Busku Zdroju (1 osoba)
• KSM przy par. Św. Jacka w Leszczynach (4 osoby)
• KSM przy par. Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu (1 osoba)
• KSM przy par. Św. Piotra i Pawła w Stopnicy (16 osób)

Mszę św.  koncelebrowali Parafialni Asystenci KSM oraz proboszczowie z oddziałów z których pochodzili kandydaci.

W homilii bp Piotrowski zwrócił uwagę na konieczność odkrywania prawdy na której budowane jest Boże Królestwo. Kaznodzieja wskazał też na patronów młodzieży, którzy mogą stawać się inspiracją dla młodych.

Na zakończenie Mszy św. młodzież wyraziła swoją wdzięczność ks. Biskupowi i ks. Proboszczowi Januszowi, który w tym dniu świętował swoje imieniny.

Po Mszy św. na zaproszenie Oddziału KSM Stopnica przeszliśmy do siedziby OSP Stopnica, gdzie czekał na nas poczęstunek, a Ksiądz Biskup wręczył pamiątkowe dyplomy, odznaki i legitymacje nowo przyjętym członkom KSM. Nie zabrakło czasu na rozmowy, wspólne tańce i pamiątkowe wpisy do stopnickiej kroniki.