Bp Jan Piotrowski: Rozpoczyna się ważny czas dla życia naszej wiary

I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Z tej okazji Mszę św. w Bazylice Katedralnej odprawił Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Ta niedziela rozpoczyna Adwent, czyli radosny czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Okres ten dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich potrwa do 16 grudnia i stanowi przygotowanie do ostatecznego przyjścia Chrystusa. Z kolei druga to czas oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

– W pierwszą niedzielę Adwentu, nie tylko w naszej katedrze i w całej diecezji, ale wszędzie, gdzie są wspólnoty Kościoła katolickiego zaczyna się coś ważnego dla życia naszej wiary. To dar od Boga, złożony w naszych rękach, który będzie mógł dojrzewać. Dziś zakończył się trzyletni cykl duszpasterski poświęcony Eucharystii. Obecnie rozpoczyna się okress, w którym mamy dawać o Niej świadectwo – mówił biskup Jan Piotrowski.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć