Bp Jan Piotrowski spotkał się z katechistami Drogi Neokatechumenalnej

Dnia 21 września 2024 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski spotkał się z katechistami ze wspólnot neokatechumenalnych Diecezji Kieleckiej.

Otrzymali oni apostolskie błogosławieństwo na misję ewangelizacyjną, która aktualnie jest lub będzie prowadzona w pięciu parafiach Diecezji Kieleckiej:

- Parafia św. Brata Alberta w Busku-Zdroju (katechezy rozpoczynają się 23 września 2024 r., odbywają się w poniedziałki i czwartki o 18:30)

- Parafia Grobu Bożego w Miechowie (katechezy już trwają, odbywają się w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy św.)

- Parafia św. Franciszka z Asyżu w Kielcach (katechezy rozpoczynają się 8 października 2024 r., będą się odbywały we wtorki i czwartki od godz. 19:15)

- Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kielcach (katechezy rozpoczynają się 30 września 2024 r., będą odbywały się w poniedziałki i czwartki o 19:00)

- Parafia św. Józefa Robotnika w Kielcach (katechezy rozpoczynają się 7 października 2024 r., będą się odbywały w poniedziałki i czwartki od godz. 19:00)

Posługa świeckich katechistów Drogi Neokatechumenalnej jest realizowana w Diecezji Kieleckiej od 1988 r. Droga ta pozostaje w służbie Biskupowi jako jeden ze sposobów diecezjalnej realizacji wtajemniczenia chrześcijańskiego i stałego wychowania wiary. Katechezy kerygmatyczne (początkowe) opierają się na trzech podstawowych elementach życia chrześcijańskiego: Słowo Boże, Liturgia i Wspólnota. Poprzez przepowiadanie i celebracje Duch Święty zaprasza uczestniczących do podjęcia wspólnie drogi nawrócenia, opartej na odkrywaniu ogromnych i nadzwyczajnych bogactw otrzymanego Chrztu: miłości w wymiarze krzyża i prawdziwej jedności.

Katechezy adresowane są do dorosłych i młodzieży. Zapraszamy każdą osobę - bez żadnych warunków wstępnych.

Piotr Modras