Bp Jan Piotrowski spotkał się z niewidomymi

Biskup Kielecki Jan Piotrowski jak co roku spotkał się z niewidomymi z kieleckiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Podczas spotkania opowiadał o minionym roku w diecezji kieleckiej.

Spotkanie odbyło się w siedzibie koła przy ulicy Bukowej.

- Przychodzę przede wszystkim do ludzi, którzy mają spotkań z różnymi środowiskami. Od siedmiu lat bywam regularnie wśród niewidomych i słabo widzących. Tam, gdzie człowiek wsłuchuje się w potrzeby drugich ludzi, sam się ubogaca. Są to osoby wrażliwe, które potrzebują nie tylko pomocy materialnej, ale często też dobrej rady i dobrego słowa – mówi biskup Jan Piotrowski.

Prezes kieleckiego koła Marian Zakrzewski cieszy się z dobrej współpracy z biskupem kieleckim. - Ksiądz biskup bardzo nas wspiera, duchowo i finansowo. Pomaga nam przetrwać pandemię. Z całego serca dziękuję księdzu biskupowi i księdzu prałatowi Janowi Iłczykowi, którzy czuwają nad naszym kołem – mówi.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy. Podopieczni koła rozmawiali z biskupem na tematy działalności kieleckiego Kościoła w ostatnim czasie. Pasterz naszej diecezji podkreślił, że w czasie pandemii znacząco wzrosła hojność ludzi dobrej woli. Opowiadał też o czasach, kiedy pracował na misjach.

tekst za: em.kielce.pl