Bp Jan Piotrowski spotkał się z niewidomymi

Kieleckie koło Polskiego Związku Niewidomych zorganizowało spotkanie opłatkowe z Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele władz naszego regionu.   

Przy wspólnym, świątecznym stole Marian Zakrzewski, prezes PKN w Kielcach powitał gości honorowych. Podkreślił również, że takie spotkanie są wyjątkowe dla ich wspólnoty.

– Co roku się spotykamy przy wigilijnym stole i dla nas jest to bardzo ważne wydarzenie, jedno z najważniejszych w roku. Ludzie są bardzo zadowoleni z obecności naszego biskupa. Bardzo mocno nas wspiera pomaga organizować pielgrzymki i zawsze chętnie się z nami spotyka – mówił prezes. 

Biskup Jan Piotrowski pobłogosławił świąteczne potrawy i zwrócił się do zebranych. – Wszystkie przedświąteczne zgromadzenia są bardzo miłe, ponieważ mają one charakter wspólnotowy. Spotkanie z tą grupą jest dla mnie pewną tradycją. Od wielu lat się widujemy pod koniec listopada. W zasadzie jest to pierwsze z tego typu wydarzeń. Cieszę się swoją obecnością, ponieważ mamy taki niepisany program. Diecezja kielecka wspiera tą grupę społeczną i pomaga im organizować różne wyjazdy. To tworzy taką rodzinę – tłumaczył Biskup Kielecki.

Z kolei senator Krzysztof Słoń bardzo sobie ceni takie spotkania. – Dla mnie to ogromna radość. Zawsze bardzo chętnie spotykam się przy okazji wigilijnej z niewidomymi i niedowidzącymi. Pomagają mi one sięgnąć po wielkie pokłady empatii. Wyobrażam sobie, jak ci ludzie doświadczają takich świąt. Wielu z nich, przecież nie zna barwy białego opłatka – zaznaczył.

W spotkaniu wzięli także udział m.in. ks. Kamil Banasik, duszpasterz niewidomych diecezji kieleckiej, Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kielce oraz Stefan Bąk, członek zarządu powiatu kieleckiego.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć