Bp Jan Piotrowski: Święty Stanisław jest ideałem dobrego pasterza

Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej w Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej. Eucharystia została odprawiona przy Ołtarzu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.

– Dziś nasza diecezja i Polska przeżywają liturgiczną uroczystość ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika, który od początku dziejów naszej kieleckiej parafii, a więc od 1805 roku jest tym ideałem dobrego pasterza oraz naszym wspomożycielem u Boga. Święci nie przemijają, ale rodzą kolejnych świętych. Przykład krakowskiego męczennika przypomina nam o tym doskonale. Jako biskup okazał się dobrym pasterzem, wpatrując się w przykład samego Jezusa Chrystusa – mówił biskup kielecki.

tekst za: em.kielce.pl