Bp Jan Piotrowski w Warszawie na gali podsumowującej Konkurs „Mój szkolny kolega z misji”

Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył Mszy św. koncelebrowanej w Sanktuarium Ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu. Eucharystia była centralnym punktem podsumowania Konkursu „Mój szkolny kolega z misji”.

Zwracając się do zebranych, bp Piotrowski wyraził radość z tego, że możemy się spotkać w tym szczególnym miejscu, związanym z ks. Jerzym Popiełuszką. – Jest to dokonała okazja, byśmy modlili się za nasza Ojczyznę. Kaznodzieja przywołał postacie świętych, związanych z misjami, takimi jak św. Teresa od Dzieciątka Jezus i bł. Maria Teresa Ledóchowska. Obie święte wniosły znaczący wkład w dzieło misji, mimo że nigdy na misje nie wyjechały. Biskup Jan Piotrowski przypomniał również postać współczesnego błogosławionego Carlo Cutisa, którego postawił jako wzór apostolstwa dla współczesnych młodych.