Bp Jan Piotrowski zachęca do wsparcia diecezjalnej Caritas

Do wsparcia Caritas kieleckiej w niedzielę Miłosierdzia Bożego – patronalnego święta organizacji, zachęca w komunikacie bp Jan Piotrowski. Komunikat był odczytany w kościołach i kaplicach diecezji w najbliższą niedzielę 11 kwietnia.

Biskup przypomina w nim, że diecezjalna Caritas obejmuje swoją pomocą każdego roku ponad 40 tysięcy osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, bezdomnych, dzieci z rodzin w trudnościach oraz dotkniętych różnymi rodzajami ubóstwa, szczególnie w czasie pandemii.

Zaznacza także, że „od wielu lat Kościół Katolicki w II Niedzielę Wielkanocną przeżywa Święto Miłosierdzia Bożego. W Polsce przeżywamy ten dzień jako patronalne święto Caritas”.

Zachęca również do przekazania 1%podatku dla organizacji.

„Wiosną każdego roku wszyscy pracujący i emeryci mają potrzebę rozliczenia rocznego podatku dochodowego. Przy tej okazji bez większego trudu można przekazać 1% podatku na dzieła Caritas. Szczegóły w tym zakresie można znaleźć na tablicy ogłoszeń lub na ulotkach w każdej parafii” – pisze.

Zachęca wiernych diecezji do wsparcia wielkiego dzieła kieleckiej Caritas poprzez zarówno przekazanie 1% podatku lub „inne darowizny, w tym ofiary do puszki, w Święto Miłosierdzia Bożego i przy innych okazjach w roku”.

„Niech wstawiennictwo św. Faustyny i św. Jana Pawła II wyprasza u Boga bogatego w Miłosierdzie łaskę zdrowia i obfite i obfite Boże błogosławieństwo” – pisze bp Jan Piotrowski.

dziar
tekst za: em.kielce.pl