Bp Jan Piotrowski: Ze słowa Bożego pochodzi siła, która chroni rodzinę

Wspólnota stanowi oparcie w pójściu drogą Ewangelii. To coś, co pozwala zrozumieć sens chrześcijańskiego życia, daje pewne bezpieczeństwo – mówił podczas homilii w Bazylice Katedralnej Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Msza św. rozpoczęła kolejny rok formacji Domowego Kościoła.

Pasterz naszej diecezji podczas homilii mówił o nawróceniu. – Nawrócić się to znaczy nie żyć tak, jak wszyscy. Zacząć patrzeć na własne życie oczyma Boga, a zatem szukać dobra w szerokim jego pojęciu i ewangelicznym zrozumieniu, pozwolić Bogu kierować naszym życiem. Wzywając do nawrócenia należy pamiętać, żeby pozwolić nawracanemu wejść do wspólnoty – mówił biskup.

Hierarcha zwrócił uwagę, że powinniśmy szukać ewangelicznej odpowiedzi na pytanie „Czy wiemy, co dzieje się w naszym domu?" i napomniał, że nie należy interesować się jedynie domem rodzinnym, ale dbać o społeczeństwo i wspólnotę kościoła. Biskup wskazał wiernym także źródło chrześcijańskiego szczęścia.

– Miłość może być jedynie w prawdziwym domu, zbudowanym szczerością serc. Czy może ona być drogą do ludzkiego szczęścia? Tak, ale tylko jeśli jest cierpliwa, łaskawa, nie zazdrości, nie szuka poklasku, współweseli się z prawdą. Prawda jest źródłem wszystkiego. Poznajcie prawdę, a ona was wyzwoli – dodał biskup.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego