Bp Jan Piotrowski: Życzę, aby Kielce nie były niczyją własnością

Maryjo w tym jubileuszowym czasie naznaczonym epidemią koronawirusa oraz ideologicznego zamętu, naucz nas, jak owocnie zaczerpnąć z Bożego Skarbca tych łask, które uczynią nas szlachetnymi ludźmi i dobrymi obywatelami miasta, a przede wszystkim wiernymi uczniami Jezusa Chrystusa - mówił w kieleckiej katedrze biskup Jan Piotrowski.

Hierarcha podczas słowa wprowadzenia w czasie mszy świętej w Dniu Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej  zaapelował do wiernych o powrót do przykazań Bożych.

- „Miłujcie się wzajemnie” - tej miłości tak bardzo brak pośród nas, jedni drugich brzemiona noście, a tak wielu z powodu obojętności nie jest zdolnych do pomocy drugiemu człowiekowi. „Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni" - dziś każdy chce być sędzią, a publiczne egzekucje na forach internetowych dokonują się każdego dnia. „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela" - ludzka interwencja nie szanuje Bożych praw, a małżeństwo i rodzina stały się ulubionym poligonem bezwzględnej walki. „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie" - te poczęte są skazane na niepewność ich narodzenia, a tym, które żyją z niechęcią ukazuje się drogę do Boga. „Czcij Ojca swego i matkę swoją" - w dobie obalonych autorytetów słowa rodziców niewiele znaczą a przecież bez prawdy i miłości i rodziny nie ma przyszłości dla naszego miasta, regionu i diecezji - mówił ordynariusz kielecki Jan Piotrowski.

Biskup życzył, aby Kielce, nigdy nie były niczyją własnością, jak tylko jego zacnych obywateli i szlachetnych mieszkańców, zawsze pod opieką Maryi, Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.

tekst za: radio.kielce.pl

>> Słowo Biskupa Kieleckiego