Bp Marian Florczyk: Benedykt XVI kochał Polskę i Polaków

Już niedługo będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwaną Świętem Trzech Króli. O tej uroczystości, ale również o pontyfikacie papieża Benedykta XVI mówił w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce Ksiąz Biskup Marian Florczyk.

– Dla mnie był to bardzo polski papież, który bardzo kochał Polskę. Jako patrioci, powinniśmy docenić to, że Ojciec Święty podczas swoich audiencji mówił po polsku. Odziedziczył to po św. Janie Pawle II. Kiedy przyjechał do naszego kraju, to również zwracał się w naszym języku – mówił bp Marian Florczyk.

Jak co roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta przejdą Trzej Królowie. Orszaki będą formowane od godziny 11.00 na placu przed Wojewódzkim Domem Kultury i wyruszą o godzinie 12.00 w kierunku Bazyliki Katedralnej. Tam, o godzinie 13.00 Mszę Świętą odprawi Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

>> Posłuchaj całej audycji