Bp Piotrowski: Nie bójmy się nowoczesności, bójmy się mody

We wtorek, 10 marca 2015 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbyło się spotkanie dekanalnych duszpasterzy młodzieży, w którym uczestniczył również Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Na początku ordynariusz kielecki przywitał się ze wszystkimi księżmi, którzy mówili w jakim dekanacie pracują. Następnie biskup poprowadził modlitwę.

Spotkanie poprowadził ks. kan. Sławomir Sarek, diecezjalny duszpasterz młodzieży, a zarazem Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

W pierwszej części spotkania księża omówili niedawno zakończoną Peregrynację znaków Światowych Dni Młodzieży. Następnie bp Piotrowski podziękował wszystkim kapłanom za zaangażowanie w przygotowanie Peregrynacji i zachęcił do dalszej pracy. – „Nie bójmy się nowoczesności. Bójmy się mody, która przemija” – mówił hierarcha. Biskup sparafrazował także słowa papieża Pawła VI, który w 1966 r. powiedział: „Afrykańczyków powinni ewangelizować Afrykańczycy”. – „Młodych powinni prowadzić do Jezusa młodzi. Stąd potrzeba, aby młodzi zaangażowali się w parafiach jeszcze bardziej”.

Symbole ŚDM podczas peregrynacji w naszej diecezji nawiedziły 97 miejsc: 27 dekanatów, w tym 44 parafie.

W kolejnych częściach spotkania przedstawiono przygotowania diecezji do Światowych Dni Młodzieży, przygotowania poszczególnych parafii na to wydarzenie oraz omówiono plany na przyszłość.

Bp Piotrowski zachęcił dekanalnych duszpasterzy, aby zastanowili się już teraz, jakie będą owoce Światowych Dni Młodzieży, kiedy się już skończą. - „Papież Franciszek mówi nam, że trzeba wierzyć w zwycięstwo. Dlatego nie bójmy się nowych wyzwań”.

mhas

Bp Piotrowski: Nie bójmy się nowoczesności, bójmy się mody