Bp Piotrowski: Świat przestał kochać życie

„Świat przestał kochać życie, nowe życie. W ostatnich dziesięcioleciach pokazała to fala zbrodni na dzieciach nienarodzonych” – mówił 25 marca 2015 r. w kieleckiej Bazylice Katedralnej bp Jan Piotrowski podczas Mszy św. z okazji Dnia Świętości Życia.

Biskup prosił i apelował o czujność w kwestii ochrony życia, gdy współczesny świat podpowiada inne rozwiązania. „Dlatego, że nie szanuje się życia poczętego, usprawiedliwia się wszystkie zbrodnie” – stwierdził biskup kielecki, wskazując na naciski różnych środowisk – prawodawców, służby zdrowia, lobbujących przeciwko życiu poczętemu, w imię źle pojętego postępu naukowego.

Biskup wskazał także na przykład Maryi, która przyjęła życie i broniła go, słuchając zawsze głosu Bożego. - „Każdy, kto słucha Boga, jak Maryja, będzie bronił życia ludzkiego – podkreślał bp Piotrowski. Odwoływał się także do nauczania św. Jana Pawła II, podkreślił, że człowiekiem jest sie od chwili poczęcia, a duchowa adopcja jest formą przypomnienia Bożej miłości.

„Winny będę ja i każdy pasterz, jeśli przemilczę prawdę, że tylko Bóg jest Panem życia ludzkiego” – podkreślał zdecydowanie bp Jan Piotrowski.

Mszę św. z księdzem biskupem koncelebrowało kilkunastu księży, w tym m.in. ks. dr Mariusz Rak – dyrektor duszpasterstwa rodzin i profesorowie seminarium.

Kilkadziesiąt osób podjęło zobowiązanie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, złożyło przyrzeczenie i po raz pierwszy – w obecności biskupa – odmówiło stosowne modlitwy. Doradcy życia rodzinnego przekazali tym osobom kilkadziesiąt zapalonych świec, symbolizujących duchową adopcję.

W uroczystości licznie uczestniczyli wierni, w tym obrońcy życia, doradcy życia rodzinnego oraz członkowie wspólnot, m.in. Kościoła Domowego, Instytutu Chrystusa Króla, środowisko WSD, siostry zakonne.

Rozdawano także materiały informacyjne dotyczące dzieła duchowej adopcji.

dziar
tekst za: www.ekai.pl

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"