Bp Ryczan zaprasza na diecezjalną pielgrzymkę różańcową

W odczytywanym 21 września 2014 r. w kościołach komunikacie bp Kazimierz Ryczan zachęca wiernych do uczestnictwa w VI Diecezjalnej Pielgrzymce Wspólnot Żywego Różańca. Pielgrzymka ta odbędzie się w sobotę 4 października w sanktuarium loretańskim w Piotrkowicach. Wezmą w niej udział koła różańcowe z co najmniej kilkudziesięciu parafii.

„Owocem odmawiania modlitwy różańcowej jest radość ze spełnionych obowiązków i siła do stawiania czoła wobec nieuniknionych trudności” – pisze w komunikacie bp Ryczan.

Biskup kielecki przypomina wiernym, że "zbliża się październik - miesiąc poświęcony rozważaniu tajemnic różańca świętego”. - „Niech nasze spotkanie będzie znakiem jedności i miłości oraz przyczyni do odnowy wiary we wspólnotach rodzinnych i parafialnych” - zachęca.

Spotkanie grup pielgrzymkowych w piotrowickim sanktuarium w sobotę 4 października rozpocznie się o 9.00 rano od przedstawienia krótkiej historii sanktuarium oraz spotkania z ks. dr. Grzegorzem Kaliszewskim, diecezjalnym moderatorem Wspólnot Żywego Różańca.

Modlitwa różańcowa poprzedzi Mszę św. koncelebrowaną pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Mariana Florczyka. Eucharystia rozpocznie się o 11.00. Pielgrzymkę zakończy konferencja ascetyczno-duchowa o. Jana Ewangelisty Krawczyka OCD.

Organizatorzy przewidują czas wolny na poznanie liczącego blisko czterysta lat sanktuarium, w którym odbiera cześć figura Matki Bożej z Dzieciątkiem z ok. 1400 r. i znajduje się kaplica loretańska na wzór włoskiego Loreto. We wrześniu w sanktuarium zostały poświęcone ostatnie kaplice w budowanym od kilku lat Ogrodzie Różańcowym wokół sanktuarium.

dziar
tekst za: www.ekai.pl