Co nowego w prasie katolickiej?

Zachęcamy do zakupienia w swoich parafiach i lektury nowych numerów „Niedzieli i „Gościa Niedzielnego.

W najnowszejNiedzieli” m.in.:
- W górach zostawił swój ślad. W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II (22 października) odkrywamy nieznane szczegóły z życia papieża Polaka.
- Kościół ma prawo głosu. Członkami Kościoła są nie tylko biskupi i księża, lecz także wójtowie, prezydenci miast, ministrowie i wyborcy. Czy wszystkim tym ludziom można zakneblować usta i zakazać udziału w życiu politycznym?
- Odważny głos Rycerzy Kolumba. Dlaczego dla Amerykanów nauczanie św. Jana Pawła II pozostaje niezmiennie żywe i jak Rycerze Kolumba włączają się w ochronę życia w USA.
- Zdrowie chore na politykę. Co wspólnego z decyzjami Światowej Organizacji Zdrowia mają koncerny farmaceutyczne oraz globalne interesy Chin? Dlaczego WHO tak mocno propaguje aborcję?

W Niedzieli Kieleckiej” m.in.:
- Oni są przyszłością Kościoła. Modlitewne czuwania, zgłębianie nauczania Jana Pawła II i kwesty przed kościołami na rzecz stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – złożyły się na XXI Dzień Papieski.
- Pamięć o świętych trwa. Podczas odpustu parafialnego w Domaszowicach we wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka bp Jan Piotrowski poświęcił nową kaplicę i nadał herb parafii.
- To my, Masłowianie. Jest dumą regionu i wzorem dla innych chórów. Niedawno najstarszy chór w naszym regionie – Masłowianie – świętował stulecie śpiewania na chwałę Boga i ku radości ludzi
- Świadek świetności wieków. Rozwój kapituły wiślickiej, zaliczanej do jednej z najstarszych na ziemiach polskich, łączy się z rozkwitem miejscowej kolegiaty

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego” m.in.:
- Zjadacz wolnego czasu. O mechanizmach uzależnienia od mediów społecznościowych. Kilkugodzinna awaria Facebooka ujawniła, jak wielu z nas trudno sobie wyobrazić życie bez tego portalu. Ludzie, nagle od niego odcięci, nie wiedzieli, co ze sobą zrobić.
- To nie jest dywanik. O szczegółach wizyty ad limina Franciszek Kucharczak rozmawia z bp. Adamem Babem, biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej.
- Nic nie jest dane raz na zawsze. Myślenie, że twoje dzieci automatycznie będą chrześcijanami, bo wychowałeś się w chrześcijańskiej kulturze, to dziś iluzja - mówi Carl Anderson, były Najwyższy Rycerz Rycerzy Kolumba
- Pasterz pachnący owcami. Jan Paweł I - papież, który w czasie 33-dniowego pontyfikatu podbił świat uśmiechem.- Prąd, gaz i inne drogie luksusy. Ceny energii w Europie przekroczyły pułap, przy którym są po prostu uciążliwe. Teraz działalność w wielu branżach naprawdę przestaje się opłacać.