Czciciele Matki Bożej po raz kolejny spotkali się w Szczaworyżu

Dnia 14 września 2022 r. do Sanktuarium Matki Bożej w Szczaworyżu o godz. 18:30 przybyli parafianie i goście z okolicznym parafii aby ze swoimi kapłanami wspólnie się modlić .

Modlimy się, prosimy o konkretne rozwiązania naszych życiowych problemów, które zgodnie z naszą ludzką logiką są przecież dobre i mamy wrażanie,  że naszych modlitw Bóg nie słyszy. Jeden z przedstawicieli mistyki nadreńskiej Mistrz Eckhart, w odpowiedzi na pytanie po co się modlimy powiedział: „Po to, aby Bóg narodził się w duszy, a ona w Nim”.

W czasie modlitwy różańcowej rozważania Tajemnic Radosnych przygotowały Siostry Różańcowe z Błońca. Rozważając kolejne tajemnice radosne  uczymy się od Maryi, jak z pokorą przyjąć wolę Boga. Rycerze Kolumba tradycyjnie już nieśli wizerunek Matki Bożej.

Mszę św. o godz. 20:00 koncelebrowało 9 kapłanów pod przewodnictwem ks. kan. Edwarda Zielińskiego z parafii św. Barbary ze Staszowa. W czasie homilii ks. dr Andrzej Kwaśniewski przypomniał, abyśmy przyzywali imienia Maryi w czasie ważnych wydarzeń w naszym życiu. – Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i polecajmy ją opiece Matki Bożej – dodał na zakończenie kaznodzieja.

Po Eucharystii, w łączności z Jasną Górą o godz. 21:00 wszyscy  modlili się Apelem Jasnogórskim, po którym uczestnicy czuwania udali się w procesji za ołtarz główny, aby oddać cześć relikwiom świętym.

Ks. proboszcz Stanisław Kondrak podziękował gościom i parafianom za przybycie i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, które  odbędzie się 12 października 2022 r. o godzinie 17.30.