Czuwanie Grup Margaretkowych w Imbramowicach

W piątek, 15 stycznia 2016 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Grup Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

Czuwanie modlitewne rozpoczęło Drogą Krzyżową o godz. 19.15, następnie wspólnie modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zebranych powitał Ks. Krzysztof Toboła - organizator czuwania. We wspólnej modlitwie wzięli udział członkowie Grup Margaretkowych przybyli z parafii: Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. proboszczem dr. Grzegorzem Kaliszewskim, Św. Mikołaja w Dłużcu (diecezja sosnowiecka) z ks. proboszczem Andrzejem Michniewskim, Podwyższenia Krzyża Św. w Strzegowej (diecezja sosnowiecka) z ks. proboszczem Jackiem Kawala, Św. Andrzeja w Sieciechowicach, Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach, kapłani oraz pielgrzymi indywidualni.

Zebrani obejrzeli Jasełka przygotowane przez Dzieci z parafii Sieciechowice. Wierni mogli również uczcić relikwie św. Siostry Faustyny, która patronowała w sposób szczególny temu spotkaniu.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią ks. dr. Grzegorza Kaliszewskiego - kustosza Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach. Liturgię ubogacił śpiewem Chór z parafii w Sieciechowicach oraz Schola ze Smardzowic.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy zebrani modlili się w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

Czuwanie modlitewne zakończyło błogosławieństwo lourdzkie, podczas którego modliliśmy się wspólnie pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego. Po nowennie została odmówiona Kompleta.

Po zakończeniu modlitwy wszyscy zebrani spotkali się w Spichlerzu, aby podzielić się opłatkiem i wspólnie kolędować. Uczestnicy czuwania mieli też okazję wpisać się do przygotowanej specjalnie na tę okazję Księgi Pamiątkowej Grup Margaretkowych.

Kolejny Dzień Skupienia
Grup Margaretkowych Diecezji Kieleckiej
odbędzie się 19 lutego 2016 r.