Czuwanie u Matki Bożej w Szczaworyżu

Dnia 10 maja 2023 r. o godz. 18:30 w  Sanktuarium Matki Bożej w Szczaworyżu, ks. proboszcz Stanisław Kondrak wyraził swoją radość, serdecznie przywitał wszystkich przybyłych i rozpoczął pierwsze w tym roku czuwanie modlitewne.

Po zakończonym nabożeństwie majowym, w trakcie którego było wystawienie Najświętszego Sakramentu, zgromadzeni na czuwaniu udali się na modlitwę różańcową po dróżkach wokół kościoła. Rozważane były Tajemnice Radosne, a rozważania przygotowały Róże Różańcowe z Konar. Rycerze Kolumba nieśli wizerunek Matki Bożej.

Mszę św. o godz. 20.00 koncelebrowało 12 prezbiterów pod przewodnictwem ks. dr. Andrzeja Kwaśniewskiego. W czasie homilii ks. Kwaśniewski przypomniał postać św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W nawiązaniu do trudnej sytuacji Polski z czasów rozbicia dzielnicowego, przypomniał, że gorliwa modlitwa doprowadziła zjednoczenia Polski. Współcześnie nasza Ojczyzna również potrzebuje bardzo modlitwy o jedność i świadectwa, że należymy do Chrystusa oraz odwagi wyrażania tego w mediach społecznościowych – podkreślił na zakończenie w homilii ks. Kwaśniewski.

Po Mszy św. ks. proboszcz Stanisław Kondrak podziękował gościom i parafianom za przybycie i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, które  odbędzie się 14 czerwca 2023 r. Początek o godz. 18.30.