Czuwanie Wspólnot Margaretkowych w Arcybractwem Straży Honorowej NSPJ

W piątek, 19 lipca 2024 r. członkowie Wspólnot Margaretkowych po raz kolejny spotkali się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach, aby modlić się i czuwać przed cudownym wizerunkiem Pana Jezusa Cierpiącego.

Czuwanie rozpoczęliśmy rozważaniem o Męce Pańskiej prowadzonym przez Siostry Norbertanki. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły. Wysłuchaliśmy również konferencji, podczas której ks. Tomasz Moskal – wikariusz parafii św. Mikołaja w Solcu-Zdroju, przybliżył nam charyzmat i misję Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, którego jest diecezjalnym dyrektorem.

O godzinie 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. pod przewodnictwem i z homilią ks. Tomasza Moskala. W homilii ks. Tomasz podjął refleksję o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w kontekście przygotowania do szczęśliwej śmierci i doniosłej w tym roli Kapłanów. Przytoczył bardzo piękną modlitwę zanoszoną przez wiernych w I czwartek miesiąca: „Daj nam świętych kapłanów, którzy będą nas przygotowywać do szczęśliwej śmierci”. Kapłan jest powołany, aby towarzyszyć swoim wiernym do końca ich dni na ziemi i udzielić Wiatyku na drogę do wieczności”.

Po zakończeniu Mszy św. wspólnie adorowaliśmy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Swoje intencje powierzaliśmy również podczas Nowenny do Pana Jezusa Cierpiącego. Wspólną modlitwę zakończyliśmy błogosławieństwem oraz kompletą.

Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez członków Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział Wierni oraz Kapłani z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Św. Mikołaja Biskupa w Solcu- Zdroju z ks. Tomaszem Moskalem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Św. Piotra i Pawła w Koniuszy z ks. Wojciechem Czerwikiem
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Wniebowzięcia NMP w Proszowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach