Czuwanie Wspólnot Margaretkowych w Neoprezbiterami

W piątek, 21 czerwca 2024 r. odbyło się kolejne – szczególne – czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach.

Nasze modlitewne spotkanie swoją obecnością oraz darem modlitwy i błogosławieństwa ubogacili Neoprezbiterzy - z Diecezji Kieleckiej oraz z Archidiecezji Warszawskiej. Czuwanie rozpoczęło rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek.

Następnie wspólnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, którą poprowadził ks. Krzysztof Toboła. Konferencję wygłosił ks. Piotr Kozłowski – Neoprezbiter Diecezji Kieleckiej, której tematem była rola modlitwy w życiu duchowym człowieka. Podczas konferencji zwrócił się do zebranych słowami: „Szczera codzienna modlitwa musi spowodować zmiany w życiu chrześcijanina. Zbliżanie się do Boga na modlitwie w pewnym sensie oznacza również oddalanie się od nas samych. Poddanie własnych spraw pod Boże kryteria wymusza konkretne zmiany w życiu człowieka”.

O godzinie 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. koncelebrowaną w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Eucharystii przewodniczył nasz neoprezbiter ks. Piotr Kozłowski, a homilię wygłosił ks. Wojciech Szmidt – Neoprezbiter Archidiecezji Warszawskiej, który zwrócił się do zebranych tymi słowami: „Módlmy się dzisiaj o to, aby ta nasza wiara tu i teraz, czyli żywa relacja z Jezusem Chrystusem w przyszłości zaowocowała na nasze życie i sprawiła, że nasze imiona nie będą zapomniane, ale zostaną zapamiętane na wieki przez samego Boga”.

Z racji obchodzonych w tym czasie przez kapłanów rocznic przyjęcia Sakramentu Święceń, przedstawiciele naszych wspólnot złożyli księżom życzenia. Na zakończenie Mszy św. wszyscy zebrani kapłani, siostry zakonne oraz wierni otrzymali prymicyjne błogosławieństwo z rąk Neoprezbiterów.

Przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie cała Wspólnota Margaretkowa dziękowała za dar nowowyświęconych kapłanów oraz prosiła o łaskę powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Modliliśmy się także Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czas adoracji zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i Kompleta.

Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział wierni i kapłani z parafii:
- Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Kielcach z ks. Mateuszem Parobcem
- pw. Narodzenia NMP w Żarnowcu z ks. Adolfem Drożyńskim
- pw. Grobu Bożego w Miechowie z ks. dr. Michałem Kościańskim
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. Łukaszem Durajem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Wniebowzięcia NMP w Strawczynie z ks. Mateuszem Magierą
- pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy z ks. Wojciechem Czerwikiem
- pw. Św. Mikołaja w Słaboszowie z ks. Dariuszem Tarka
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach
- pw. Św. Józefa Robotnika w Kielcach
- pw. Wniebowzięcia NMP w Proszowicach