Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży w kieleckiej katedrze

W Wigilię Niedzieli Palmowej Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę św. w kieleckiej Bazylice Katedralnej z okazji diecezjalnych obchodów XXXV Światowego Dnia Młodzieży. Podczas Eucharystii pobłogosławiono palmy.

Msza św. została odprawiona z formularza Niedzieli Palmowej. – Rozpoczynamy XXXV Światowe Dni Młodzieży w diecezjach. Św. Jan Paweł II mówił o młodzieży jako znaku, który gromadzi się pod krzyżem Chrystusa. W tych dniach niepewności, znów chcemy spojrzeć na Tego, który wszystko może – mówił ks. Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Homilię wygłosił bp Jan Piotrowski. – W warunkach pandemii, jakich nie pamiętają obecne pokolenia, pragniemy w wymiarze diecezjalnym przeżywać kolejny Diecezjalny Dzień Młodych. W poprzednich latach, w Wigilię Niedzieli Palmowej, gromadził nas on w różnych parafiach kieleckich, aby dawać świadectwo waszej młodzieńczej wiary i aby iść z pełnym entuzjazmu radosnym śpiewem „Hosanna” – zwrócił się do młodych biskup kielecki.

Pasterz naszej diecezji zwrócił także uwagę na to, że dla młodego pokolenia bardzo ważna jest przyszłość i realizacja swoich planów oraz jak wielką rolę odgrywają we współczesnym świecie media. – W tej chwili korzystamy z Diecezjalnego Radia eM, aby tworzyć wspólnotę wiary, aby modlić się razem. Tego wieczoru dla nas wszystkich wybrzmiało Słowo Boże, które pozwala nam pielgrzymować drogami historii Zbawienia. Boże Słowo zawsze i wszędzie niesie sporo nadziei i zasadniczą prawdę, że Bóg jest miłością – tłumaczył bp Piotrowski.

W homilii biskup kielecki przestrzegał przed podążaniem za złudnymi obietnicami świata. – Uwodzi nas postępem technicznym i nowoczesnością, absurdalną wolnością bez prawdy i miłości. Jeśli nie chcemy zatonąć na oceanie współczesnego świata to z wiarą trzeba nam patrzeć na rozpostarte ramiona Chrystusa.

tekst za: em.kielce.pl

>> Relacja filmowa

>> Orędzie Papieża Franciszka na XXXV Światowy Dzień Młodzieży 2020 r.