Do WSD na powołaniowy weekend przybyło 29 uczestników

Już po raz 7 w dniach od 13-15 marca 2015 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach miała miejsce akcja „Zostań klerykiem na weekend”. Pobudka o 6.00 rano, wspólna jutrznia, Eucharystia, spotkanie z profesorami, a także praca fizyczna - to tylko niektóre z punktów programu jaki zrealizowali weekendowi klerycy.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest ks. dr Mirosław Kowalski, a koordynatorem dkn Dominik Terczyński.  - „Chcieliśmy, aby młodzi ludzie przez te trzy dni mieli czas na modlitwę, refleksję nad swoim powołaniem, ale także by choć po części poznali życie seminaryjne. Wykonywali codzienne obowiązki alumna, a więc tzw. oficja, odwiedzili placówki, w których klerycy działają jako wolontariusze. Weekendowi klerycy spotkali się także z księżmi profesorami, ks. rektorem oraz zostali przesłuchani pod względem zdolności muzycznych. Nie zabrakło czasu na zawody sportowe, projekcję filmu oraz rozmowy indywidualne” – podkreśla dkn Dominik.

Akcja „Zostań klerykiem na weekend”zakończyła się w niedzielę o godz. 13.00 obiadem. Wzięło w niej udział 29 uczestników. Niektórzy z nich  niechętnie opuszczali mury naszego seminarium i stwierdzili, że klerycy to normalni studenci. - „Żywimy ogromną nadzieję, że ktoś z nich zapuka kiedyś do drzwi naszego seminarium” – mówił podczas niedzielnego spotkania ks. kan. dr Paweł Tambor – rektor WSD.

Kolejna akcja „Zostań klerykiem na weekend” odbędzie się w dniach 10-12 kwietnia 2015 r. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: 798-646-156.