Droga Krzyżowa na Karczówkę

„Przejdziemy ulicami Kielc na Karczówkę, aby przeżyć Drogę Krzyżową. Droga ta wyznaczona czternastoma stacjami ukazuje Misterium Męki Pańskiej, a jeszcze bardziej Jezusa, Syna Bożego, który walczy o człowieka swoją niezmierną i tą samą, wciąż ofiarną miłością - mówił w homilii Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Eucharystii, która rozpoczęła miejską Drogę Krzyżową do kościoła na Karczówce.

Ponad 500 osób 18 marca 2016 r. wzięło udział w XXVII Drodze Krzyżowej prowadzącej ulicami naszego miasta, wzdłuż historycznych kaplic, kończących się w klasztorze na Karczówce. Poprzedziła ją Msza św. w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP, którą koncelebrowali licznie zgromadzeni kapłani.

- „Przyjąć Jezusa do swojego życia i uczynić Go swoją życiową tarczą i skałą, jak śpiewał psalmista Pański, to źródło nadziei i przyszłość każdego człowieka, który dzięki łasce pokonuje zło. Wzywam Pana i będę wyzwolony od nieprzyjaciół, wołałem do Boga mego, a mój krzyk dociera do Jego uszu. Wolni od wewnętrznych skrępowań, uprzedzeń, zazdrości idźmy drogą krzyżową wraz z Jezusem. Niech przeżyte stacje Męki Pańskiej będą moim osobistym zwierciadłem" – zachęcał podczas homilii kielecki ordynariusz.

Krzyż między poszczególnymi stacjami był podejmowany przez Wspólnotę Domowego Kościoła, matki, ojców, siostry zakonne, kapłanów, alumnów oraz dzieci i młodzież.

Od wielu lat Drogę Krzyżową na Karczówkę organizuje Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie wraz z parafią pw. Niepokalanego Serca NMP w Kielcach. Rozważania poszczególnych stacji przygotował Kościół Domowy z ks. moderatorem Adamem Wilczyńskim oraz ks. Marcelim Frączkiem.

pkun

Zobacz: Galeria zdjęć