Już po raz dziewiętnasty ulicami Kielc przeszła Droga Krzyżowa nazwana Świętokrzyskim Misterium Męki Pańskiej. W nabożeństwie wzięło udział kilkaset osób.
Po raz kolejny wierni nie zawiedli i pomimo niesprzyjającej pogody licznie wzięli udział w Drodze Krzyżowej organizowanej przez Kurię Diecezjalną, Duszpasterstwo Akademickie WESOŁA 54 oraz Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach. Nabożeństwu przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski wraz z biskupem Marianem Florczykiem i biskupem Andrzejem Kaletą. –„ Ta Doga Krzyżowa jest świadectwem wiary. Idziemy wspólnie, młodzi, starsi, biskupi, księża, żołnierze i wszyscy wierni. Odzwierciedla to stan naszego społeczeństwa, które się modli i szuka tego co dobre” – powiedział bp Jan Piotrowski.
Pomysłodawcą wydarzenia jest bp Marian Florczyk. – „Chodziło mi o to, aby nie zapominać o historii Kielc, która jest tragiczna. Bolałem nad tym, że zapomina się o tej przeszłości i o tych miejscach. Zależało mi na tym żeby przypominać miejsca, które zostawiły mocny ślad w naszej historii, a jednocześnie identyfikować się z Jezusem Chrystusem, że idąc przez życie niesiemy mniejszy lub większy krzyż. Zaczynamy od miejsca gdzie była w Kielcach pierwsza kaplica, ale też pierwszy dom” - podkreślił bp Marian Florczyk.
– „To dla mnie wyjątkowe wydarzenie. Odbywa się po raz 19 i przez te wszystkie lata tylko raz nie mogłem uczestniczyć w tym nabożeństwie. Droga krzyżowa zawsze skłania mnie ku refleksji, myślę nad swoim krzyżem, który dźwigam ale też bardzo gorliwie się modlę za mojego sąsiada, który jest ciężko chory” – powiedział pan Tomasz, który wziął udział w nabożeństwie.
Rozważania i oprawę muzyczną przygotował Wojewódzki Dom Kultury. Poprowadzili je artyści świętokrzyscy i przedstawiciele różnych środowisk społecznych Kielc. Modlitwa zakończyła się na placu Jana Pawła II przy kieleckiej Katedrze.
tekst za: em.kielce.pl
>> Komunikat Kurii Diecezjalnej
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z dnia.
Prefacja zwykła
– nr 36-41.
Msza o powołania
w parafii Książ Wielki.
Dziś przypada 10 rocznica ingresu
Pasterza Diecezji -
Biskupa Jana Piotrowskiego
do Katedry Kieleckiej.
† Walenty Herczyk 1973
† Bronisław Łysek 2014
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl