Drugi dzień Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę

Rowerowa Pielgrzymka wyruszyła z Wiślicy w dalszą drogę na Jasną Górę. Drugiego dnia pielgrzymi dotrą do Mnichowa, po drodze odwiedzając Chroberz, Michałów, Mierzwin i Jasionną.

Przypomnijmy: rowerzyści wyruszyli z Kielc wczoraj (17  sierpnia) o 8:30, po drodze zatrzymali się w Kaczynie, Pierzchnicy, Chmielniku, Szańcu i Busku Zdroju, by wieczorem dojechać do Wiślicy, gdzie odbyła się Msza święta i Apel Jasnogórski.

Wśród tegorocznych pielgrzymów jest wielu debiutantów. – Mam trochę wolnego czasu, a jestem katolikiem z krwi i kości, więc postanowiłem wyruszyć. Gdy byłem młodszy, chodziłem na piesze pielgrzymki. Trenuję trochę, jeżdżę w różnych rajdach charytatywnych i patriotycznych, takich jak ten z okazji 78. rocznicy powstania partyzantki proszowicko-kazimierzowskiej. Jestem przygotowany fizycznie, więc nie obawiam się tej trasy – mówi nam Bogusław z grupy białej, który na pielgrzymkę przyjechał z Proszowic.

Każdego dnia pątnicy uczestniczą we Mszy Świętej, Apelu Jasnogórskim, odmawiają także koronkę do Bożego Miłosierdzia i różaniec.

Na Jasną Górę rowerzyści dotrą w sobotę 20 sierpnia po południu. O godzinie 18.30 będą uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

tekst za: em.kielce.pl