Dzieci z Wileńszczyzny goszczą w Daleszycach

Okres wakacyjnego wypoczynku jest szczególnym czasem. Możemy wtedy zregenerować swoje siły, a także poznać miejsca, które są dla nas ciężko dostępne podczas spełniania codziennych obowiązków, szkolnych i zawodowych.

Parafia św. Michała Archanioła w Daleszycach w tym czasie przyjmuje szczególnych gości. Jest to 40-osobowa grupa polskich dzieci i młodzieży ze Wspólnoty Bożego Miłosierdzia na Litwie. Przewodzi im Tadeusz Romanowski, który jest koordynatorem wyjazdu.

W poniedziałek, 3 lipca 2023 r. cała grupa przyjechała do Daleszyc, gdzie zostali rozlokowani do rodzin, które wcześniej zgłosiły chęć ich przyjęcia. Bardzo miłym zaskoczeniem była ilość rodzin która przewyższyła nawet liczbę dzieci. Pobyt zakończy się 10 lipca.

Podczas wypoczynku młodzież spędza bardzo aktywnie czas w naszej diecezji i nie tylko. W poniedziałek odwiedzili Starostwo Powiatowe w Kielcach, Zamek Królewski w Chęcinach oraz Park Etnograficzny w Tokarni. Wieczorem była okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Cała grupa uczestniczyła także w Eucharystii. Msza Święta jest podstawowym punktem planu każdego dnia.

W  czasie pobytu młodzież ma odwiedzić jeszcze Kraków i poznać jego historię oraz spędzić jeden dzień w Zakopanem. W programie przewidziano dla nich także  Park Miniatur w Krajnie, uczestnictwo w festiwalu harcerskim, kino, basen i wiele innych atrakcji. Po pierwszym dniu dzieci były urzeczone pobytem w Polsce. Ogromne wrażenie zrobiło na nich to jak ciepło zostali przyjęci przez daleszyckie rodziny. Polecamy ten czas Panu Jezusowi. Ufamy,że przyniesie on błogosławione owoce, zarówno dla młodzieży, którą gościmy jak również dla naszej parafii. Dobro nawet najmniejsze, które ofiarujemy dla naszych rodaków na Wileńszczyźnie nigdy nie pozostanie bezowocne.