Dzień modlitwy za osoby skrzywdzone

W pierwszy piątek Wielkiego Postu z inicjatywy papieża Franciszka w całym Kościele przeżywany jest Dzień Modlitwy i Solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym.

Jest przede wszystkim po to, aby wyrazić współczucie i zrozumienie tym, którzy zostali pokrzywdzeni. Ważnym elementem jest to, by zauważyć te osoby i uznać ich podmiotowość, a dalej pomóc im zmagać się z obciążeniami jakie wynikają z tego doświadczenia. 

>> Czytaj więcej