Dzień Seminaryjny w Kielcach

W wielu kieleckich parafiach obchodzony jest dziś Dzień Seminaryjny. Alumni Wyższego Seminarium Duchownego odwiedzają wspólnoty parafialne, a wierni modlą się o nowe powołania kapłańskie.

Dzień Seminaryjny to wyjątkowa tradycja w diecezji kieleckiej.  – To moment, kiedy razem ze wspólnotą parafialną modlimy się w intencji powołań, a zarazem dziękujemy za troskę oraz wsparcie modlitewne i materialne – mówi ks. dr Paweł Borto, prefekt WSD w Kielcach.

Tego dnia w sposób szczególny wierni modlą się o nowe powołania kapłańskie, ale również udzielają wsparcia tym, którzy poszli za głosem Chrystusa.

– Modlitwa jest podstawą i jest najważniejsza. Do Seminarium nie da się przyjść z jakiegoś przydziału, czy specjalnej kolejki. To musi być głos rozeznany i mocniejszy, niż wszystkie inne głosy. To musi być wewnętrzna pewność, a tę rozpoznaje się tylko i wyłącznie dzięki Światłu Ducha Świętego – dodaje ks. dr Paweł Borto.

tekst za: em.kielce.pl