Eko-akcja na rzecz osób bezdomnych

Diecezjalne Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Kieleckiej prowadzi eko-akcją „Rozpal nadzieję na nowe życie”.

Dzięki współpracy przy akcji #StopyOgrzaneMiłością wiemy, że w Przytulisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet w Krakowie Siostry z Mieszkankami dają „nowe życie” starym świecom, przetapiając je i wykonując małe arcydzieła, które później służą jako cegiełki wsparcia. W domach i kościołach pewnie zalegają resztki niepotrzebnych świec woskowych i parafinowych. Wystarczy je dostarczyć do nas, a dobro popłynie dalej! Pomoże to w starcie w Nowe Życie dla Bezdomnych Pań. Proste działanie, do tego recyklingowe, a może rozpalić NADZIEJĘ!

Pamiętajmy, że Jezus jest „Światłem Świata” - dzielmy się tą nadzieją z innymi, nawet przez tak proste gesty pomocy!

Niepotrzebne świece woskowe i parafinowe zbieramy w biurze Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, ul. Mała 17/3 do dnia 30 czerwca 2021 roku.

#RozpalNadzieję