Ekumeniczne uwielbienie Jezusa

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W minioną niedzielę, 22 stycznia 2023 r. odbyło się wspólne, ekumeniczne uwielbienie Jezusa, jako Pana i Zbawiciela. W Ekumenicznej Świątyni Pokoju, wspólnej modlitwie śpiewem przewodniczył zespół ToON.

– To pierwsze tego typu wydarzenie, które zorganizowaliśmy w naszym mieście. Niezwykle się cieszę, że mogliśmy wspólnie uwielbiać naszego Pana. Mam nadzieję, że nie było to ostatnie słowo z naszej strony i w przyszłości będziemy się jeszcze spotykać w tym gronie. Było niesamowicie – mówi ks. Paweł Rej.

Tydzień ekumeniczny potrwa do 25 stycznia. W całej Polsce obchodzony jest on pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (Iz 1,17).

– Jest we mnie ogromna radość, ponieważ naprawdę czuć było ogień Ducha Świętego! Jeszcze raz dziękuje wszystkim za organizacje i obecność. W sposób szczególny wielkie słowa uznania kieruje dla zespołu ToON – ks. dr Paweł Samiczak, diecezjalny referent ds. ekumenizmu.

tekst za: emkielce.pl