Finał Olimpiady Teologii Katolickiej

W dniach 4-6 kwietnia 2024 r. w Radomiu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Tegoroczny jej temat brzmiał: „Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła”.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 121 uczniów z 41 diecezji. Naszą reprezentował już po raz trzeci Konrad Seredyka z I LO w Jędrzejowie, po raz drugi Jakub Jaszczyk z VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach i po raz pierwszy Wojciech Wójcik z II LO im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Dwaj ostatni zajmując wysokie miejsca to jest 16 i 22 zdobyli tytuł finalisty Olimpiady który przysługuje uczniom którzy przekroczyli 30 procent w teście pisemnym.

Zostało wyłonionych 10 laureatów. Olimpiadę wygrał Maciej Hypiak z archidiecezji przemyskiej. Młodzież oprócz rywalizacji intelektualnej realizowała bogaty program w tym udział we Mszy świętej, zwiedzanie zabytków Radomia czy udział w koncercie.

Ks. Jacek Malewski
KATECHETA II LO IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH