Hospicjum pełne wrażliwych serc!

Pod koniec stycznia 2021 r. Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach ogłosiło akcję charytatywną „Serce dla Hospicjum”. Inicjatywa powstała w ramach akcji wspierania idei hospicyjnej „Pola Nadziei 2020/21

Myślą przewodnią akcji były słowa patronki Hospicjum: „Rzecz nie w wielkości czynu, ale w wielkości miłości, jaką w najdrobniejszy czyn wkładamy.” Okazało się, że dzięki dobrej woli wielu osób i prostym gestom dobroci udało się zebrać w krótkim czasie zaskakująco dużą kwotę. Ogromne zaangażowanie wolontariuszy i wrażliwe serca darczyńców sprawiły, że akcja "Serce dla Hospicjum" przyniosła owoc w wysokości 51 641,22 zł. Dzięki tej kwocie możliwe będzie sfinansowanie potrzeb placówki związanych z zakupem środków ochrony osobistej (maseczki, rękawice jednorazowe, fartuchy), środków czystości, materiałów optrunkowych, sprzętu medycznego itp. Część środków zostanie zadysponowana na urządzenie otoczenia wokół Hospicjum: altanka, ławeczka, zieleńce, zbiorniki na wodę deszczową. Dzięki temu powstanie przestrzeń wytchnienia dla naszych podopiecznych.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom Caritas Diecezji Kieleckiej zaangażowanym w akcję! Dziękujemy grupom, wspólnotom, kołom i zespołom. Wasze wsparcie w tym trudnym czasie pandemii jest nieocenione! Niech dobro do Was wraca.

W akcję „Serce dla Hospicjum” włączyli się:

Grupa Smerfy z Przedszkola im. Pluszowego Misia w Nowinach, Akademia Przedszkolaka w Brzezinach, Przedszkole Miś Uszatek w Porzeczu, Samorządowy Żłobek Publiczny w Bilczy, Kolorowe Przedszkole w Bilczy, Świetlica Środowiskowa „U Józefa” w Kielcach, Szkolne Koło Caritas w Topoli, Szkolne Koło Caritas w Jeziorku, Szkolne Koło Caritas w Mniowie, Szkolne Koło Caritas w Olesznie, Szkolne Koło Caritas w Skorzeszycach, Szkolne Koło Caritas w Brzegach, Szkolne Koło Caritas w Porzeczu, Szkolne Koło Caritas w Oblęgorku, Szkolne Koło Caritas w Chełmcach, Szkolne Koło Caritas w Brynicach, Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wiernej Rzece, Parafia pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Mniowie, Parafia pw. Św. Józefa Robotnika w Kielcach, Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach, Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Polichnie, Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Wolicy-Tokarni, Parafia pw. Św. Marii Magdaleny i Mikołaja Biskupa w Chełmcach, Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach, Szkoła Podstawowa nr 12 w Kielcach, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Zajączkowie, Szkoła Podstawowa w Szczukowskich Górkach, Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu, Parafia Stopnica, Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Żarczycach Dużych, SP nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Kielcach, Szkoła Podstawowa w Brynicy, Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach, Szkoła Podstawowa w Słopcu, III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach, Szkoła Podstawowa w Porzeczu, Szkoła Podstawowa w Polichnie, Specjalny Ośrodek Wychowawczy Sióstr Dominikanek w Kielcach, Schola Angelo z Parafii pw. Zwiastowania Pańskiego w Piotrkowicach, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Chęcinach, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Szańcu, Księgarnia Jedność w Kielcach, Urząd Marszałkowski w Kielcach, Koło Gospodyń Wiejskich „Porzeczaneczki”.