Hospicjum w Miechowie zakończyło akcję "Pola Nadziei"

Tegoroczne hasło naszej akcji Pola Nadziei brzmi: „Być bliżej” – zdanie, które mieści w sobie współpracę, zaufanie i chęć towarzyszenia z innym. Bycie bliżej to także wsparcie naszej działalności poprzez wolontariat, modlitwę, dobre słowo, dar serca i dobroczynność materialną. - zaznaczył koordynator wolontariatu w Hospicjum.

W niedzielę, 19 czerwca 2022 r. o godzinie 15.30, pod przewodnictwem zespołu mażoretkowego RYTM ze Skalbmierza, Miejskiej Orkiestry Dętej w Słomnikach, Orkiestry Dętej w Sieciechowicach, Orkiestry Dętej w Nasiechowicach, Zespołu Pieśni i Tańca „Miechowiacy” zgromadzeni wyruszyli  wspólnym „żonkilowym marszem nadziei” po ulicach Miechowa, i około 16.00 dotarli do miechowskiego Parku Miejskiego, by razem świętować.

Podsumowanie 19 kampanii Pola Nadziei Hospicjum Caritas w Miechowie otworzył ks. dr Stanisław Słowik, który podkreślił, że odbywające się wydarzenie pięknie wpisało się w ziemię miechowską, zauważając, iż jest to święto całego Miechowa.

Następnie kierownik Hospicjum, s. Benedykta Majzner przywitała wszystkich zaproszonych gości:

– Witam wszystkich zaproszonych gości, wolontariuszy, dzieci wraz z rodzicami, wszystkich przyjaciół naszego hospicjum, nasze rodziny. Pracowników hospicjum, którzy na co dzień pielęgnują, dbają i oddają serce dla pacjentów. To wielki dzień dla całej społeczności hospicyjnej – mówiła s. Benedykta Majzner, kierownik placówki.

Tego dnia wręczone zostały nagrody „Przez twe ręce”. – To wyróżnienie przyznawane dla osób czyniących dobro ludziom chorym i cierpiącym. - podkreślali organizatorzy. Wyróżnienie otrzymały: Pani Maria Placek i Pani Barbara Waszuk a główną nagrodę „Przez twe ręce”: s. Jadwiga Juszko, Pani Anna Gawin i Pan Eugeniusz Poręba.

Podczas festynu wspólnota hospicyjnego wolontariatu przygotowała liczne atrakcje dla całych rodzin, jedną z najbardziej budzących emocje była zabawa „LOS SZCZĘŚCIA”. Wystarczyło odszukać wolontariuszki, które umożliwiały wylosowanie szczęśliwego numerka! Główną nagroda był voucher o wartości 1500 złotych na zakup roweru ufundowany przez Urząd Gminy i Miasta Miechów. Prócz sportowych akcesoriów przewidzieliśmy drugą nagrodę: wentylator (idealny na upalne dni) i trzecią: drukarkę, która przyda się w przydomowym „sekretariacie”.

Po zakończonej części oficjalnej, zaproszono wszystkich na zaplanowany happening, czyli wypuszczenie dużej ilości żółtych balonów napompowanych helem jako symbol NADZIEI.

Wydarzenie występami artystycznymi uświetniali: Studio Wokalne Katarzyny Kornaś przy CKiS w Miechowie i Zespół Pieśni i Tańca w Miechowie.

Lista wszystkich wspierających miechowskie Pola Nadziei - TUTAJ.