„Idźmy za Światłem, który dał nam życie…” - Droga Światła w Tumlinie

W parafii św. Stanisława w Tumlinie odbyło się pierwsze nabożeństwo Drogi Światła pod hasłem „Idźmy za Światłem, który dał nam życie”. Było ono odprawione w piątek, 26 kwietnia 2024 r. o godz. 18.45.

Rozważając poszczególne stacje uczestnicy trwali na spotkaniu ze Zmartwychwstałym Chrystusem i Jego uczniami. Nabożeństwo to ma za zadanie pobudzić i umocnić wiarę w zwycięstwo i moc Zmartwychwstałego, który „zna całą prawdę o nas, zna ludzkie serca, nasze niedomagania, problemy, słabości, ale także i dobro, które mamy w sobie, każde nasze małe triumfy. Patrzy na nas nie po pozorach, ale takimi jacy jesteśmy i jacy możemy się stać dzięki Niemu.”

Parafianie oraz uczestnicy przeszli podczas nabożeństwa z kościoła parafialnego do kapliczki na Grodowej Górze. Oprawę nabożeństwa przygotowała Liturgiczna Służba Ołtarza, lektorzy posługujący w Kościele, jak również młodzież, która rozpoczyna drogę we wspólnocie KSM, za co wyrażamy im naszą wdzięczność. Nad całością czuwał ks. Konrad Wójcik.

Na zakończenie słowa wdzięczności wypowiedział ks. proboszcz Mariusz Rarak.

B.Z.