Internetowe życzenia dla naszych misjonarzy

Alumni zrzeszeni w Ognisku Misyjnym działającym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach wraz z opiekunem ks. Łukaszem Zygmuntem nagrali na YouTube życzenia dla wszystkich misjonarzy i misjonarek pochodzących z naszej diecezji.

- „Gromadzimy się na opłatku wigilijnym, aby połączyć się z naszymi misjonarzami i misjonarkami, którzy posługują w różnych częściach świata” –tak rozpoczął swoje życzenia ks. Łukasz Zygmunt.

Misjonarze pochodzący z diecezji kieleckiej pracują m.in.: w Peru, na Jamajce, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Brazylii, ale również w krajach byłego Związku Radzieckiego.

- „Jesteśmy z wami całym sercem (…), pamiętamy o was tutaj, w naszym kieleckim seminarium (…). Niech ten nowy rok duszpasterski przeżywany pod hasłem: Idźcie i głoście, jeszcze bardziej zmotywuje was do tych wszystkich prac, które realizujecie na co dzień” – dodał ks. Zygmunt.

Pamięć modlitewna i wspieranie misjonarzy nie jest obce klerykom i księżom naszej diecezji. Alumni WSD w Kielcach pamiętają o misjonarzach w każdą środę, kiedy modlą się w intencji Misji, księża już od kilkudziesięciu lat są członkami Papieskiej Unii Misyjnej, a od 2015 r. modlitwa za misje ma miejsce we wszystkich parafiach w każdy I piątek miesiąca.

al. Jarosław Góralski
al. Michał Bieroński