Kampania Pola Nadziei rozpoczęta - wolontariusze zasadzili żonkile

Od Mszy Świętej i posadzenia żonkili rozpoczęła się w Kielcach kolejna kampania Pola Nadziei. Akcja ma na celu pomoc Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty.

Mszę Świętą w kościele św. Franciszka z Asyżu w Kielcach odprawił Ksiądz Biskup Marian Florczyk. – Spotykamy się w tej świątyni przynagleni i zmotywowani hasłem „Pola Nadziei”. Jak się okazuje, w życiu mamy różnego rodzaju pola. Jest między innymi pole widzenia. Polem jest też grunt danej ziemi. Te dwa pojęcia w jakiś sposób mogą wyjaśnić nam to wydarzenie. Nadzieja jest w nas, tylko czasem nasze wąskie pole widzenia nie pozwala nam dostrzec jej istoty – mówił w homilii biskup Florczyk.

Pola Nadziei to kampania międzynarodowa i obecna w wielu miastach w Polsce.  Ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby ludzi chorych pod opieką hospicjów, ale także zbieranie środków na działalność hospicyjną.

– Akcję będą wieńczyć wiosenne kwesty. Wcześniej podejmiemy szereg różnych działań, eventów, spotkań edukacyjnych. Jeśli się to uda będziemy także w szkołach. Nie zabraknie akcji pisania kartek do hospicjów z okazji świąt. W okolicy 11 lutego, czyli Dnia Chorego i 14 lutego – Dnia Zakochanych planujemy akcję „Serce dla Hospicjum” – tłumaczył ks. Krzysztof Banasik., wicedyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej.

Wolontariuszem w kampanii Pola Nadziei jest m.in. Zuzia ze Szkoły Podstawowej w Krajnie. – Biorę w niej udział, żeby pomagać potrzebującym. W poprzednich akcjach sadziliśmy kwiaty, zbieraliśmy pieniądze na rzecz hospicjum, ale także sprzedawaliśmy wypieki i ciasta – mówiła.

Po Eucharystii uczestnicy uroczystości wzięli udział w sadzeniu żonkili na jednej z rabat przy ulicy Warszawskiej. W spotkaniu wzięła udział Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, senator Krzysztof Słoń oraz Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

tekst za: em.kielce.pl

>> Homilia Księdza Biskupa i galeria zdjęć