O szanowaniu krzyża, miłowaniu swoich najbliższych i zawierzeniu się opiece św. Jana Pawła II mówił w niedzielę, 14 września 2014 r. podczas odpustowej homilii w Kazimierzy Wielkiej ks. kan. dr Andrzej Kaleta – proboszcz parafii Kościelec. Po Sumie Odpustowej ks. prałat Jan Kabziński – delegat Metropolity Krakowskiego, poświęcił pomnik św. Jana Pawła II, który stanął na placu kościelnym.
Na początku wszystkich zebranych powitał ks. kan. Janusz Mularz, proboszcz i dziekan kazimierski, który podziękował wszystkim, którzy ufundowali pomnik św. Jana Pawła II. W Złotej Księdze Ofiarodawców, która powstała specjalnie w związku z budową pomnika jest zapisanych ponad 250 osób, za których duszpasterze modlą się co tydzień w czasie środowej nowenny do MBNP.
W homilii ks. Kaleta zauważył, że ludzie z przyzwyczajenia często zapominają o różnych, ważnych rzeczach. – „Do pewnych rzeczy, do pewnych ludzi można się tak przyzwyczaić, że potem o nich zapominamy (…). Można zapomnieć nawet o miłości do swojej własnej matki” – mówił kaznodzieja.
Kontynuując, kościelecki proboszcz powiedział, że możemy w końcu tak przyzwyczaić się do krzyża Jezusa Chrystusa, że nie będziemy go już dostrzegać i zaczniemy z nim walczyć. – „W naszej diecezji, we Włoszczowie młodzież Zespołu Szkół Zawodowych walczyła o krzyż i zapłaciła za to wielką cenę. Władze PRL-u nie pozwoliły walczącym zdać matury w żadnej szkole”. Ks. Kaleta wspomniał także o walce o krzyż, jaka rozegrała się na Krakowskim Przedmieściu w 2010 r.
Kończąc swoje rozważania kaznodzieja zachęcił, aby spojrzeć na nowopoświęcany dzisiaj pomnik św. Jana Pawła II. – „Papież trzyma w ręku krzyż, na którym się podpiera. Krzyż ma więc niejako wartość fundamentu, na którym można zbudować swoje życie”.
Po Sumie, tradycyjnie odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła, po której ks. prałat Jan Kabziński – kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie poświęcił pomnik Papieża Polaka, który stanął na placu kościelnym.
Na zakończenie wszyscy obecni zostali poczęstowani kremówkami papieskimi, których przygotowano 600 sztuk.
mhas
Zobacz: Galeria zdjęć
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Oficjalna Strona Watykanu Tweets by Pontifex_pl Instagram Papieża Franciszka Episkopat Polski Prymas Polski ekai.pl Niedziela Kielecka Gość Niedzielny Radio EM Posłuchaj Radia EM Papieskie Dzieła Misyjne Missio Szkoła Katechistów Diecezji Kieleckiej Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie Katolicki Uniwersytet Lubelski
Msza święta
i Liturgia Godzin
z uroczystości.
Odmawia się
Chwała i Wierzę.
Prefacja własna – nr 75.
† Stanisław Orłowski 1969
† Jarosław Sulej 2017
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl