W sobotę, 7 lutego 2015 r. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej ruszyła bezpośrednia transmisja „na żywo” z kościoła. W ten sposób powstała „parafialna telewizja”.
- Dzięki tej transmisji wszyscy na całym świecie, mogą włączyć się w modlitwę i mogą być obecni w naszym kazimierskim kościele. Jest to przede wszystkim wyjście naprzeciw potrzebom ludzi, którzy nie mogą przybyć do kościoła z powodu choroby, a odczuwają ogromne pragnienie, żeby tutaj być. Przez transmisję on-line chorzy będą mieli okazję, żeby wejść do naszego kościoła wirtualnie – mówi ks. Michał Haśnik, wikariusz, a zarazem administrator strony internetowej diecezji kieleckiej.
Transmisję mogą także oglądać osoby, które mają swoje korzenie w Kazimierzy Wielkiej, a z różnych przyczyn wyemigrowali do innych krajów. Wielu takich emigrantów mieszka m.in. w Stanach Zjednoczonych.
Transmisja on-line z kazimierskiego kościoła jest dostępna we wszystkich przeglądarkach internetowych oraz na smartfonach i tabletach. – Na początku może nie wszystko działać dobrze, bo jeżeli na raz wejdzie dużo osób oglądających, to przekaz się zawiesi – prosimy więc o cierpliwość i obiecujemy, że wszystko dopracujemy. Aby połączyć się z naszym kościołem wystarczy wpisać www.parafiakazimierza.pl i odnaleźć odpowiedni przycisk – dodaje ks. Haśnik.
Podobna transmija Mszy św. ma miejsce u Braci Kapucynów w Kielcach w każdą niedzielę o godz. 12.00.
Parafia w Kazimierzy Wielkiej położona w południowej części diecezji kieleckiej, liczy ok. 5 tysięcy osób. Pierwsze wzmianki o istnieniu parafii w Kazimierzy Wielkiej odnotowano 1326 r. W 1663 r. Stanisław Warszycki - kasztelan krakowski - wzniósł nowy, murowany kościół, który w latach 1894-1895 znacznie powiększono. W ołtarzu głównym znajduje się scena Ukrzyżowania, autorstwa Franciszka Smuglewicza. 15 września 1895 r. kościół został konsekrowany przez bp. Tomasza Teofila Kulińskiego.
dziar
tekst za: www.ekai.pl
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z uroczystości.
Odmawia się
Chwała i Wierzę.
Prefacja własna – nr 49.
† Wacław Włodarczyk 1965
† Wiktor Miłek 1969
† Antoni Zagała 1978
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl