Kielecka Służba Zdrowia modliła się na Jasnej Górze

Za nami już 99. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę. W ostatnią niedzielę we Mszy św. posłania uczestniczyli medycy z całej Polski, wraz z przedstawicielami władz państwowych.

Eucharystii przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, a koncelebrował bp Romuald Kamiński - ordynariusz warszawsko-praski, przewodniczący Zespołu ds.  Duszpasterstwa Służby Zdrowia KEP.  Odczytano okolicznościowe listy Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Ministra Zdrowa Adama Niedzielskiego.

W tym roku to Metropolia Krakowska była odpowiedzialna za przygotowanie pielgrzymki. Diecezja Kielecka poprowadziła nabożeństwo Drogi Krzyżowej w sobotni wieczór.

Po modlitwie apelowej na Wałach Jasnogórskich licznie zgromadzeni pielgrzymi uczestniczący w Drodze Krzyżowej wysłuchali rozważań przygotowanych przez lekarzy, pielęgniarki i pacjentów z kieleckich szpitali. Personel, pacjenci i ich rodziny, podzieli się swoimi osobistymi refleksjami związanymi z cierpieniem i chorobą, opowiadając własne historie zaczerpnięte z życia osobistego i zawodowego. Należy wspomnieć, że w prowadzenie nabożeństwa zaanagżowało się również Katolickie Stowarzyszenie Pielęgniarek i Położnych Polskich.

Panie Pielęgniarki z Oddziału Hematologiczno-Onkologicznego dla dzieci w WSzZ w Kielcach, na zakończenie Mszy św., uroczyście przekazały symbole duszpasterstwa Służby Zdrowia – obraz wraz z relikwiami świętych i błogosławiony w Służbie Zdrowia – przedstawicielom Metropolii Warmińskiej, której w przyszłym roku 2024 przypadnie organizacja setnej pielgrzymki polskich medyków.