Kleryk Zidane wcielił się w króla Kacpra w Tumlinie

Wyjątkowy Orszak Trzech Króli odbył się w Tumlinie. Jednym z Mędrców ze Wschodu był Zidane Elder Adriss, który pochodzi z z Republiki Środkowoafrykańskiej, a jest klerykiem w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Upamiętniając ten jakże ważny dzień udajmy się i my wraz z Królami do Dzieciątka Jezus. Na czele naszego orszaku niech stanie gwiazda wraz z chórami aniołów niech rozświetlają i ukazują nam drogę, którą mamy do przejścia; za nimi pójdą Ci którzy jako pierwsi oddali cześć Jezusowi – pasterze; następnie nasi czcigodni Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar wraz ze swoimi darami; dalej i my zanieśmy w darze nasze serca i podążajmy na spotkanie z naszym Panem – mówili na początku tego wydarzenia prowadzący Orszak.

W rolę Mędrców ze Wschodu wcielili się: Kacper – kleryk Zidane, Melchior – Pan Janusz i Baltazar – Pan Tomasz. A ponieważ 6 stycznia obchodzony jest Dzień modlitwy za misje i misjonarzy, dlatego kapłani z parafii w Tumlinie wpadli na ciekawy pomysł, żeby przeczytać Ewangelię w językach misyjnych. Jeden fragment był po polsku, drugi po angielsku – czytał ks. proboszcz Mariusz Rarak, trzeci po rosyjsku – czytał ks. Konrad Wójcik, a czwarty po francusku – czytał Urlich Monomany, drugi z kleryków z Republiki Środkowoafrykańskiej, który jest w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Tumliński Orszak Trzech Króli rozpoczął się przy Szkole Podstawowej, a zakończył w kościele. Duży wkład w jego przygotowanie miała dyrektor Iwona Zapała.

Dorota Kułaga

>> Galeria zdjęć