Kolędnicy Misyjni w Grzymałkowie

Dnia 26 grudnia 2022 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jadwigi Mikody w parafii Przemienienia Pańskiego w Grzymałkowie przyjęli rolę Kolędników Misyjnych.

Na zakończenie Mszy św. odbyło się uroczyste rozesłanie i błogosławieństwo kolędników przy szopce Bożonarodzeniowej przez ks. proboszcza Zbigniewa Wajdę i ks. Karola Kluska.

Po błogosławieństwie udaliśmy się na plebanię, gdzie rozpoczęliśmy kolędowanie dla dzieci z Papui-Nowej Gwinei. Kapłani okazali nam wielkie serce i życzliwość, dzięki czemu z radością wyruszyliśmy w dalszą drogę do miejscowości Skoki, głosząc Dobrą Nowinę o narodzeniu Pana Jezusa.

6 stycznia uczciliśmy święto Objawienia Pańskiego aktywnie włączając się w liturgię Mszy św. i ponowne przedstawienie scenki kolędniczej, okraszonej śpiewem kolęd i pastorałek dzięki oprawie muzycznej organisty Krzysztofa Strojwąsa.

Dziękujemy Panu Bogu, dzieciom i ich rodzicom zaangażowanym w akcję Kolędników Misyjnych, kapłanom naszej parafii, rodzinom przyjmującym kolędników 26 grudnia oraz wszystkim, którzy pomogli nam w misyjnym kolędowaniu.

Marzanna Mazur
ORGANIZATOR AKCJI KOLĘDNICZEJ