Kolędnicy Misyjni wyruszy także we Włoszczowie

W parafii sanktuaryjnej p.w. Bł. ks. Józefa Pawłowskiego z Grona 108 męczenników II wojny światowej we Włoszczowie – jak co roku – w II Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego nastąpiło uroczyste rozesłanie Kolędników Misyjnych.

W tym dniu, w godzinach popołudniowych, mali kolędnicy podzieleni na dwie grupy, w pięknych strojach kolędniczych, wyruszyli (pod opieką dorosłych opiekunów) do domów naszej parafii. Głosili ludziom Dobrą Nowinę o Zbawicielu, zwracając również uwagę na temat trudnej sytuacji dzieci w Tajlandii.

- „Wielu mieszkańców naszej parafii bardzo ciepło i serdecznie ich przyjęła. Okazywali radość ze wspólnego kolędowania, a także zrozumienie dla głównego przesłania naszej kolędy – pomocy dzieciom z Tajlandii" - mówią duszpasterze.

Na pamiątkę swojej wizyty dzieci z Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci obdarowywali mieszkańców symboliczną pamiątką z kolędowania w postaci gwiazdy wpisanej w kwiat. Jest to gwiazda nadziei i wdzięczności. Nawiązuje do Betlejemskiej Gwiazdy, która prowadziła Mędrców ze Wschodu do Zbawiciela. Oni jej zawierzyli i ujrzeli spełnienie Bożych obietnic. Radość chrześcijańska, jeśli jest prawdziwa, staje się darem dla innych. - „Stąd też misyjny wymiar kolędy wyraża się również w zebranych ofiarach. Przez te ofiary, wszyscy którzy przyjęli Kolędników Misyjnych, włączyli się w konkretną pomoc, przewidzianą przez projekt kolędniczy PDMD – Dzieciom w Tajlandii" - dodają duszpasterze.

Zobacz: Galeria zdjęć