Kolędnicy misyjni ze Skalbmierza - dzieciom z Madagaskaru

W parafii św. Jana Chrzcicielu w Skalbmierzu od kilku lat wyruszają z kolędą mali misjonarze – kolędnicy misyjni, aby pomagać swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. W tym roku kolędnicy misyjni wyruszyli na pomoc najmłodszym mieszkańcom Madagaskaru.

- „Do udziału w misyjnej kolędzie zapraszają wszystkich – koleżanki i kolegów, pomagają im w tym katecheci, rodzice oraz młodzież i dorośli z parafii. Spotykali się w małych grupkach, ćwiczyli teksty i kolędy. Wspólnie wykonywali gwiazdy, skarbonki, a rodzice przygotowywali stroje dla swoich małych kolędników" – mówi ks. kan. Marian Fatyga, proboszcz w Skalbmierzu.

W tegorocznym kolędowaniu wzięło udział 8 grup misyjnych. 9 i 10 stycznia kolędnicy wyruszyli na wyznaczonych trasach pukając do drzwi mieszkań prosząc o datki. Odwiedzili mieszkańców Skalbmierza, Zakrzowa, Szarbii, Rosiejowa i Baranowa. – „Śpiewali kolędy, odgrywali krótkie jasełka i składali życzenia. Najmłodsza grupa kolędników to uczniowie klas pierwszych. Dzieci były bardzo serdecznie przyjmowane przez rodziny, które włączały się w śpiew kolęd, otwarły swe serca poprzez składanie datków, miłe słowa, owoce, ciasto, górę słodyczy a nawet pyszną pizzę” – dodaje ks. Fatyga.

Zebrane ofiary w kwocie 3.568.40 zł. zostały przesłane na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Opiekunkami grup były: katechetki Anna Surówka i s. Danuta Zielińska.