Kolędowanie na Czarnowie

W niedzielę, 17 stycznia 2016 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach - z racji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia - miał miejsce uroczysty Koncert Kolęd.

Wystąpiły dwa chóry działające w parafii – chór seniorów i nowopowstały chór „Rahamim – Miłosierdzie” pod dyrekcją Krzysztofa Jędrzejewicza.

Na nowowybudowanych organach s. Anna ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek wykonała Fantazję G-dur J. S. Bacha oraz Votre bonte Grand Dieu C. Balbastr'a, natomiast ks. Przemysław Moćko – dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego wykonał improwizacje na temat polskich kolęd.

Dopełnieniem całości były kolędy zagrane przez orkiestrę dętą pod dyrekcją Wojciecha Materka.

Wspaniałe wykonanie kolęd, piękno muzyki, a przede wszystkim zaangażowanie wielu osób, jak też liczne grono słuchaczy są zachętą do podejmowania wciąż nowych inicjatyw i wyzwań wokalno-muzycznych.

Serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty do parafii Miłosierdzia Bożego w Kielcach!