Kolejne czuwanie „Przy Pustym Grobie”

W dniu 11 marca 2016 r. w Sanktuarium Grobu Bożego - w ,,Polskiej Jerozolimie” w Miechowie odbyło się  już piąte comiesięczne czuwanie modlitewne ,,Przy Pustym Grobie”. Modlitwy trwały od godz. 15.00 do północy.

Czuwanie to miało szczególny charakter, bowiem powoli czas wielkopostny zbliża się ku końcowi. Kapłani w swoich homiliach podczas Eucharystii nawiązywali do Męki Pańskiej, do tego, że wszyscy mamy swoje krzyże i każdy powinien cierpienia łączyć z Chrystusem. W Słowie Bożym podkreślali, że kres Męki Pańskiej jest na krzyżu, ale to Zmartwychwstanie Chrystusa jest źródłem mocy i radości i to Pusty Grób przynosi każdemu wierzącemu nadzieję.

Wśród sprawowanych modlitw była: Koronka do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa, Różaniec, Apel Jasnogórski połączony ze słowem ks. kan. Mirosława Kaczmarcyzka - kustosza, indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu, Godzinki o Grobie Chrystusowym oraz Procesja ,,Lucernarium” po krużgankach klasztornych.

W czuwaniu oprócz parafian miechowskich wzięła udział pielgrzymka Kursu Przewodników po Diecezji Kieleckiej ze swoim opiekunem ks. dr. Andrzejem Kwaśniewskim, a także pielgrzymka z parafii św. Stanisława, biskupa i męczennika z Kielc - Barwinka wraz z księżmi: Bartoszem Sikorą i Grzegorzem Stachurą.

Kolejne comiesięczne czuwanie modlitewne w naszym Sanktuarium odbędzie się 8 kwietnia, tradycyjnie w II piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy, by w Okresie Wielkanocnym przy Pustym Grobie w Miechowie doświadczyć w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia Bożych Łask płynących od Miłosiernego, Zmartwychwstałego Pana.

Zobacz: www.parafiamiechow.pl

Zobacz: Funpage Bazyliki