„Gender. Spojrzenie krytyczne” – to właśnie ta publikacja była tematem ostatniego spotkania w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Twórcy tej pozycji mówili o jej zawartości a także najważniejszych przesłaniach. Wydarzenie połączone było z panelem dyskusyjnym.
Książka pt. „Gender. Spojrzenie krytyczne” to publikacja składająca się z kilkunastu artykułów przedstawiających ideologię gender z różnych punktów widzenia. – „Tak naprawdę cała pozycja jest podzielona na cztery części. Pierwsza z nich przedstawia historyczne i filozoficzne źródła gender. Opisana została tu droga powstawania tego zjawiska. W drugiej części przedstawione jest naukowe podejście do tematu. Genetyk i psycholog powołując się na wyniki różnorodnych badań, w sposób obiektywny przedstawiają to, czego się dowiedzieli na temat ludzkiej płciowości. Trzecia część to gender z punktu widzenia filozofów. Niewątpliwie ich ocena jest bardzo krytyczna. Ostatnia część z kolei jest poświęcona reperkusjom społecznym. Zawiera ona doskonały tekst pani Gabrieli Kuby – znanej właściwie na całym świecie socjolog zajmującej się tą problematyką. Specjalistka ta pokazuje jakie są skutki społeczne wprowadzania tej ideologii w życie" - przedstawia ks. profesor Jarosław Jagiełło, dziekan Wydziału Filozoficznego tej uczelni, a zarazem jeden ze współredaktorów książki.
Książka przez wielu specjalistów została uznana za obiektywną. – „Miłym było to, kiedy otrzymywałem telefony od uczonych, którzy mówili, że jest ona wyrazem bardzo rzetelnych poszukiwań naukowych. Przemawia w niej prawnik, filozof, psycholog czy genetyk" – zaznaczył. Przesłanie publikacji sprowadza się do tego, że ideologia gender to krypto marksistowskie myślenie o człowieku. – „Nie możemy manipulować naszą płcią, bo może się to skończyć bardzo źle" – powiedział ks. Jagiełło.
Książkę można zamówić poprzez stronę jednosc.com.pl
tekst za: em.kielce.pl
Wyższe Seminarium Duchowe Święci kościoła Kieleckiego Instytucje Naukowo Dydaktyczne Koinonia Św. Pawła Bazylika Katedralna Ruchy, Stowarzyszenia, Wspólnoty Sanktuaria Domy Rekolekcyjne Dom Księży Emerytów Caritas Fundacje Muzeum Diecezjalne Archiwum Diecezjalne Media Diecezjalne Świętokrzyski szlak papieski Życie Konsekrowane Pielgrzymki Parafialne Do Pobrania Jeśli szukasz pomocy Artykuły Archiwalne
Msza święta
i Liturgia Godzin
z dnia.
Prefacja zwykła
– nr 36-41.
Msza o powołania
w parafii Książ Wielki.
Dziś przypada 10 rocznica ingresu
Pasterza Diecezji -
Biskupa Jana Piotrowskiego
do Katedry Kieleckiej.
† Walenty Herczyk 1973
† Bronisław Łysek 2014
Czy można uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej
w sobotę wieczorem?
Kościół o sposobie spełnienia obowiązku uczestniczenia we Mszy św. wypowiada się
w kanonie 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego.
Czuwania dekanatów na Jasnej Górze | Parafialne strony internetowe
"CICHY PRZYJACIEL" | Wojownicy Maryi - Kielce
Komisja Muzyczno-Organistowska | Duszpasterstwo turystów
Duszpasterstwo Osób Niesłyszących i Słabosłyszących
Duszpasterstwo trzeźwości | Służba Liturgiczna
Duszpasterstwo osób z niepełnosprawnością | Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ
Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu | Diecezjalne Centrum ŚDM
KSM | Akcja Katolicka | Ruch Światło Życie | Oratorium Świętokrzyskie
DA Wesoła54 | Eucharystyczny Ruch Młodych
Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę | Nadzwyczajni szafarze komunii
DIECEZJALNI EGZORCYŚCI | Odnowa w Duchu Świętym
© Kuria Diecezjalna w Kielcach 2012
ul. Jana Pawła II nr 3, 25-025 Kielce
tel. +48 41-34-45-425, fax: +48 41-34-15-656
www.Diecezja.Kielce.pl
Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: multiPIXEL.pl