Krzyż morowy powstał w Pińczowie

W sobotę, 23 października 2021 r. o godz. 17.00 w kościele św. Jana w Pińczowie została odprawiona Msza Święta z formularza o ustanie pandemii.

Po Eucharystii i nabożeństwie różańcowym miejscowi kapłani oraz wszyscy zebrani wyszli przed kościół, aby oddać cześć Krzyżowi morowemu, który stanie przy Sanktuarium na Świętym Krzyżu.

– Podejmujemy wezwanie św. Jana Pawła II, który patrząc na krzyż na Giewoncie powiedział: „brońcie krzyża”. Ten krzyż będzie upamiętniał to, co dziś przeżywamy w naszej ojczyźnie i na całym świecie – pandemię, która tak bardzo atakuje wszystkich, bez wyjątku. Dlatego też jedyna ucieczka to krzyż. Bo w krzyżu cierpienie, w krzyżu zbawienie, w krzyżu miłości nauka – mówił ks. Jan Staworzyński, proboszcz i dziekan pińczowski.

Z Pińczowa krzyż został przewieziony do Bazyliki Katedralnej, następnie na Święty Krzyż, gdzie stanie obok sanktuarium.

tekst za: swjanpinczow.pl

>> Galeria zdjęć